מתנדבים

התנדבות

החיבור בין המשתתפים בתכנית לבין המתנדבים והמנטורים הוא המכונה שמחוללת את השינוי. המתנדבים והמנטורים משולבים לכל אורך התכנית ומעניקים למשתתפים השראה, מידע, ליווי ותמיכה. במפגשי התכנית ובמפגשים אישיים מתקיים קשר בלתי אמצעי של המשתתפים עם מומחים בתחומם בתחומי התעסוקה השונים. החיבור העוצמתי ביותר הוא בשלב המנטורינג, שם החיבור בין המתנדב למשתתף מוביל לשינוי ולפריצת דרך להצלחה. החיבור הזה מאפשר למשתתף למידה משמעותית, העצמה והתפתחות אישית. למתנדב מתאפשרת התנדבות בעלת ערך, בתחום בו יש לו הרבה מה לתרום. הציפייה היא כי המשתתפים יאמצו את ההתנדבות כערך ויתרמו חזרה לתכנית ו/או לקהילה כדרך חיים.

להלן אפשרויות ההתנדבות המוצעות והליך הצטרפות המתנדב לתוכנית:

image-20

העברת הרצאה או סדנה

שיחה / מפגש עם משתתפי התכנית להעשרה והשראה לפי התכנים, העניין ומקצועם של המתנדבים. למשל: קבלת החלטות, פיתוח קריירה, חשיבה יצירתית וכדומה. מפגש כזה עשוי להיות חד פעמי, קבוע, או מעת לעת – לפי זמינות ונכונות המתנדבים.

image-20
image-21

חונכות אנגלית

אנגלית הינה חסם משמעותי לחלק מהמשתתפים המשפיע מאוד על שאיפותיהם ותחושת המסוגלות שלהם. המטרה היא לשוחח איתם באנגלית בסביבה נעימה, המאפשרת לטעות ולהתנסות. משך ההתנדבות הינו 3 חודשים במתכונת של שיחה טלפונית בת שעה, פעם בשבוע. מכיוון שזו שיחת טלפונית, ניתן להתנדב באופן זה מכל מקום בארץ ואף בעולם.

image-21
image-22

השתתפות בסדנאות

הגעה למפגש המועבר על ידי אנשי מקצוע וסיוע בהעברת התכנים על ידי נסיונם האישי של המתנדבים. למשל: סימולציית מרכז הערכה, סימולציית ראיון עבודה, שיתוף בסיפור האישי של קריירת המתנדבים .

image-22
image-23

אימון אישי (קואוצ’ינג)

מתאים לבעלי תעודת אימון בלבד. למשתתפים רבים יש חסמים אישיים כמו בעיות ביטחון או דימוי עצמי, חוסר תחושת מסוגלות וכדומה, ולכן הם זקוקים לאימון אישי. ההתנדבות באופן זה יכולה להיות במפגש אישי בלתי אמצעי או טלפונית. משך ההתנדבות הינו כשלושה חודשים, וכולל כ-10 פגישות/שיחות.

image-23
image-24

שיחות ייעוץ

משתתפים רבים מתלבטים בשאלות ודילמות שונות ולעיתים אין להם למי לפנות בעניינים אלה. שיחות ייעוץ בתחומים שונים עוזרות למשתתפים שלנו לגבש מטרה, יעד או תכנית פעולה ויש לשיחות אלה חשיבות רבה עבורם. שיחות הייעוץ מתקיימות מעת לעת לפי זמינות המתנדבים. מיקום הפגישה נעשה לפי נוחות המתנדב והמשתתף.

image-24
image-25

מנטורינג

חונכות למשתתף או משתתפת בתכנית המתמודדים עם דילמות תעסוקתיות. אורך התכנית וההתנדבות הינו 6 חודשים במהלכם יתקיימו פגישות עם המשתתפים אחת לשבועיים ויתקיימו 3 סדנאות מנטורים בתחומים רלוונטיים לתהליך (כל סדנא נמשכת כ-3 שעות, תאריכי הסדנאות ניתנים זמן רב מראש). ערוץ זה מתאים למתנדבים בעלי ניסיון ניהולי רב או מומחים בתחומם. תהליך המנטורינג מלווה על ידי רכזי התכנית.

image-25