מרכז עראבה

מרכזי ‘ריאן’, הוקמו על ידי משרד העבודה והשירותים החברתיים, ומופעלים על ידי ‘אלפנאר’ (10 מרכזים באזור הצפון), ארגון ‘בעצמי’ (9 מרכזים באזור המשולש, וואדי ערה והדרום), עיריית ירושלים (מרכז ושלוחה במזרח ירושלים) ופזורים בעשרות ישובים ברחבי הארץ, לרווחת התושבים. ‘ריאן’ הושק בשנת 2013 כמיזם ממשלתי לקידום תעסוקתי של החברה הערבית (ובכללה בדואים, דרוזים וצ’רקסים). המיזם הופעל ארצית על ידי ‘אלפנאר’, והחל מסוף 2019, במסגרת מכרז המשך, נבחרו שלושת המפעילים לניהול המרכזים על פי חלוקה גיאוגרפית.

במרכזי ‘ריאן’ אנו מעניקים הכוונה, הכשרה, השמה וליווי תעסוקתי, ללא עלות, לכל אישה ואיש, צעירים ומבוגרים, אקדמאים לצד מי שללא הכשרה או ניסיון מקצועי.  אנו מסייעים למי שמבקש לצאת לראשונה לעבודה, להתקדם בקריירה, להירשם להכשרה או ללימודים, להקים עסק ועוד. אנו מתאימים יחד עם כל פונה את התהליך והשירותים המתאימים עבורו לכל שלב.

בעלי תפקידים

מרוות שואהנה

רכז משתתפים –[email protected]

אחמד דהאמשה

מנהל מרכז ריאן סחנין והסביבה – [email protected]

ניהאל עודה

מנהלת תחום קשרי קהילה ותחום אקדמאיים –[email protected]

קרן אדמונד דה רוטשילד

קרן אדמונד דה רוטשילד (ישראל) פועלת ליצירת חברה ישראלית צודקת, מלוכדת ומשתפת, ומניעה תהליכים עמוקים של שינוי חברתי במטרה לקדם את המצוינות, הגיוון והמנהיגות באמצעות ההשכלה הגבוהה. כממשיכת דרכה של מורשת פילנתרופית בת 140 שנים, מגשימה הקרן את המחויבות ארוכת השנים של משפחת רוטשילד לרוח החלוצית של מדינת ישראל ומשקיעה בסוכני שינוי ובקידום החלוצים החדשים שלה.

הקרן, הפועלת במסגרת הרשת הבינלאומית של קרנות אדמונד דה רוטשילד ברחבי העולם, יוזמת עשרות פרויקטים חדשניים ברחבי הארץ שמטרתם לצמצם את הפערים בחברה ולטפח מנהיגות צעירה.

פעולותיה של הקרן למיצוי ההשכלה הגבוהה בקרב קהילות רבות ככל האפשר, לקידום מחקר אקדמי חדשני, לקידום השפעה ומעורבות חברתית באמצעות אמנות, להשקעה במודלים כלכליים-חברתיים פורצי דרך ולטיפוח מנהיגות צעירה ומחויבת, משפיעות על חייהם של עשרות אלפי אנשים ומעצבות את פניו של דור ההמשך לחלוצי ישראל וליזמיה.

בנק הפועלים

בנק הפועלים פועל כבר 100 שנה  למען הקהילה, ותומך בעמותות המקדמות מוביליות חברתית, שיוויון הזדמנויות וצמצום פערים חברתיים.

מתוך תפיסה זו, קרן “פועלים בקהילה” במרכז לבנקאות חברתית מתמקדת במאות מיזמים חברתיים המחזקים את התעסוקה, ההשכלה  והחוסן הכלכלי, ומצמצמים פערים בקרב מאות אלפי אנשים, ילדים ונער מכל חלקי הארץ.
יחד אנו יוצרים אימפקט שמשנה מציאות למעגלים רחבים בחברה בישראל.

התמיכה בפרויקט ׳אינדימאז’- תופסים כיוון׳  של עמותת חינוך לפסגות חותרת לחזק את כוחם של אקדמאיות ואקדמאים תושבי הפריפריה להשתלב בתעסוקה איכותית ובתפקידי מפתח בשוק העבודה הישראלי.

מלבד תמיכה כספית, זוכים המשתפים בתוכנית גם לכלים מהמרכז לצמיחה פיננסית של הבנק, ולשילוב כוחות עם אנשי הסניפים המקומיים.

בעלי תפקידים

סמר בשארה 

מנהלת קרן פועלים בקהילה

[email protected]